Chelsea je víťazom letného prestupového obdobia

by spravca

Letné prestupové obdobie vo svete futbalu síce ešte neskončilo, ale už teraz môžeme pokojne vyhlásiť pomyselného víťaza transferového boja. Je ním londýnska Chelsea, ktorá sa spomedzi všetkých futbalových klubov na svete posilnila najviac. The Blues vyslali ostatným jasný signál, chcú byť na prvých miestach, chcú byť úspešní, chcú získavať cenné trofeje. A na to, aby sa im to darilo muselo vylepšiť svoj káder. Poďme sa pozrieť na to, akým spôsobom sa im to podarilo.

Manažment londýnskej Chelsea odviedol vynikajúcu prácu. Majiteľ Roman Abramovič povolil viacero prestupov, pretože klub je na tom ekonomicky dobre, ale nechcel, aby Modrí míňali veľké čiastky za hráčov, ktorých výkonnosť je otázna. Vyžadovalo to prvotriedny skauting, sledovanie situácie a taktiež dobré načasovanie. Môžeme teda hodnotiť, že The Blues sa počas leta 2020 posilnili pred nasledujúcim ročníkom skutočne parádne. Ideme si na to posvietiť detailne.

Veľkou posilou je marocký reprezentant Hakim Zyiech, ktorý prichádza z holandského Ajaxu Amsterdam a v posledných rokoch patril v Európe medzi najkvalitnejších hráčov. Góly dáva a aj ich pripravuje, pričom technicky je na tom naozaj famózne. Potom je tu nemecký útočník Timo Werner, ktorý je prínosom gólov. Werner sa stal v nemeckom klube RB Lipsko najlepším strelcom histórie a dlho sa špekulovalo o tom, že by mohol v lete 2020 zmeniť dres. Nakoniec po ňom siahla Chelsea, pričom presvedčiť ho vraj pomohol aj jeho kolega z reprezentácie Nemecka Antonio Rudiger.

Pokračujeme ďalej, ďalšou posilou Chelsea sa stal Ben Chilwell. 24-ročný obranca národného tímu Anglicka zažil perfektný ročník v Leicestri City a The Blues patrili medzi jeho najväčších obdivovateľov, ale dlho sa im nedarilo s Líškami dohodnúť na prestupovej čiastke. Chilwell je veľkou posilou do obranných radov, pričom by to mal potvrdiť aj na ihrisko. A potom je tu Thiago Silva. 35-ročný kapitán Parížu Saint-Germain by sa mal stať lídrom nielen defenzívnej formácie Modrých, ale rovnako tak lídrom v kabíne. The Blues potrebujú niekoho, kto ich v dobrom zmysle strhne k vyšším výkonom.

Silva je stále veľmi kvalitný stopér a rád by si zahral v drese Brazílie aj na MS 2022 v Katare. Chelsea skončila v minulej sezóne Premier League štvrtá, ale športové tipy na nasledujúci ročník ju favorizujú viac.   Tento rok je reálnejšie, že The Blues budú bojovať s Liverpoolom a Manchestrom City, pričom súboj o titul by mal byť v Anglicku veľmi dramatický. Zaujímavé bude sledovať aj to koľko Werner či Zyiech dajú v tomto ročníku gólov.

S posilami sme ale ešte úplne neskončili. Kai Havertz prišiel krátko pred začiatkom nového ročníka za osemdesiat miliónov eur z Bayeru Leverkusen. Ide o hráča, ktorý má na to, aby jedného dňa získal Zlatú loptu. Havertz je naozaj perfektný talent a mal by dlhé roky patriť medzi opory londýnskej Chelsea. Zverenci anglického trénera Franka Lamparda sú na nový ročník pripravení naozaj kvalitne, tím majú výborný a ak sa nakoniec stanú majstrami Anglicka, nikto nebude prekvapený. Keď sa teda rozprávame o víťazoch letného prestupového obdobia roku 2020, určite musíme spomenúť tento londýnsky veľkoklub. To, čo sa im podarilo je totiž skutočne kvalitná práca, z ktorej sa dá aj poučiť.

 

You may also like