Inteligentná chladnička pre náročných. S obrazovkou na zrkadlenie mobilného obsahu

Inteligentná chladnička pre náročných. S obrazovkou na zrkadlenie mobilného obsahu

by spravca

Ak ste doteraz váhali s výberom veľkej americkej chladničky, teraz je ten správny čas rozhodnúť sa. Zoznámte sa s inteligentnou štvordverovou chladničkou Hisense RQ760N4IFE vybavenou pokročilými technológiami. Dokonale sa postará o naozaj veľké množstvo potravín, ponúka aj bar s čerstvou vychladenou vodou, ľadom alebo ľadovou triešťou na koktaily a navyše vás aj zabaví. Na veľkom displeji totiž môžete zrkadliť aj obsah z vášho mobilného telefónu či tabletu. Zatiaľ čo budete v kuchyni variť, môžete sledovať obľúbený podcast, seriál alebo športový zápas. Alebo sa inšpirovať niektorým zo 151 receptov v aplikácii ConnectLife. Konečne je tu chladnička, ktorá má zmysel. A môžete ju ovládať aj hlasom.

Praktické štvordverové riešenie

Hisense RQ760N4IFE má šírku 90 cm, veľkú kapacitu takmer 600 l a veľmi praktické štvordverové usporiadanie. Keď dostanete na niečo chuť, stačí otvoriť oveľa menší priestor ako pri klasickej dvojdverovej „amerike“. Tepelná výmena medzi miestnosťou a vnútrom chladničky je menšia, potraviny netrpia a následné obnovenie optimálnej teploty je úspornejšie.

Ak však chcete mať úplný prehľad o svojich zásobách, jednoducho otvorte oboje dvere súčasne. Manipulácia bude veľmi pohodlná – krídla dverí sú totiž v porovnaní s bežnou kombinovanou 60 cm chladničkou užšie, a preto si ich otváranie vyžaduje menej priestoru v okolí. Ďalšou veľkou výhodou je, že v chladiacom priestore budete mať k dispozícii police po celej šírke spotrebiča, kam môžete pohodlne umiestniť objemné potraviny, dlhé dózy alebo tácky s pohostením.

Okrem troch širokých políc sú tu aj dve veľké zásuvky na ovocie alebo zeleninu s reguláciou vlhkosti a medzi nimi zásuvka na malé balené potraviny. A celý rad držiakov, poličiek a jedna extra hlboká polica vo dverách, na ktorú sa zmestia džbány alebo dva rady fliaš za sebou. O dokonalé osvetlenie sa stará LED panel v hornej časti spotrebiča a priebežný zvislý LED prúžok na boku.

Konvertibilný priestor a špeciálne zásuvky v mraziacej časti

V spodnej časti spotrebiča nájdete mrazničku so štyrmi hladko výsuvnými boxami a špeciálnymi párovými priehradkami na hornej polici pre ľahký prístup k vašim obľúbeným pochúťkam. Po stranách sa nachádzajú ešte ďalšie praktické úložné priehradky. Aj tu sa vďaka výkonnému a úspornému LED osvetleniu ľahko zorientujete.

Celá pravá spodná časť predstavuje multifunkčné konvertibilné oddelenie MyFreshChoice a umožňuje reguláciu teploty od +5 ℃ do -20 ℃. Môžete si teda vybrať, či chcete v zásuvkách chladiť nápoje alebo tu uložiť čerstvé mäso, ryby a lahôdky. Prípadne sem môžete umiestniť zvyšky jedla z víkendu na ľahké, stredné alebo hlboké zmrazenie, ktoré spotrebujete do týždňa, mesiaca alebo neskôr.

Inteligentná chladnička pre náročných. S obrazovkou na zrkadlenie mobilného obsahu

Inteligentné ovládanie

Novinka s veľkou dotykovou obrazovkou má integrovanú wifi a možno ju ovládať hlasom, napríklad prostredníctvom hlasového asistenta Amazon Alexa (Echo) alebo Google Home, a tiež prostredníctvom aplikácie ConnectLife na diaľku cez mobil alebo tablet. Môžete tak nielen nastaviť teplotu odkiaľkoľvek, ale aj skontrolovať, či všetko funguje tak, ako má, a optimalizovať prevádzku spotrebiča.

V aplikácii si tiež môžete viesť priebežný nákupný zoznam alebo zaznamenávať uskladnené potraviny s dátumom spotreby – vďaka upozorneniam v aplikácii ich spotrebujete včas a vyhnete sa zbytočnému plytvaniu.

Okrem iného tu nájdete inšpiráciu v podobe 151 receptov, do ktorých môžete nakúpiť ingrediencie a pripraviť chladničku na príchod nových potravín aktiváciou funkcie SuperCool alebo SuperFreeze už po ceste z obchodu.

„Pri ukladaní veľkého nákupu býva chladnička otvorená dlhší čas a preniká do nej okolité teplo. Kolísanie teploty však nie je pre potraviny dobré. Vďaka funkcii SuperCool sa teplota v chladničke zníži o dva stupne a ideálne podmienky sa rýchlejšie obnovia v celom vnútornom priestore chladničky. Potraviny si zachovajú svoju pôvodnú kvalitu a výživovú hodnotu. Po šiestich hodinách sa automaticky vráti do pôvodného nastavenia,“ hovorí Vladimíra Nývltová, odborníčka značky Hisense. Podobným spôsobom funguje aj funkcia SuperFreeze.

Pokročilé technológie pre čerstvé a zdravé potraviny

Novinka využíva pokročilú beznámrazovú technológiu Total NoFrost s tromi chladiacimi okruhmi. Ide o jeden z najlepších chladiacich systémov na trhu, ktorý zabraňuje hromadeniu ľadu a námrazy a zaručuje nízku spotrebu energie.

„Spolu s inteligentným systémom Multi AirFlow zaručuje ideálnu klímu v celom priestore spotrebiča. Trojokruhové chladenie navyše zabraňuje miešaniu pachov medzi chladničkou, mrazničkou a konvertibilnou časťou. K hospodárnemu udržiavaniu ideálneho vnútorného prostredia prispieva aj Metal-Tech Cooling s pokovovanou zadnou stenou chladničky, vďaka ktorej je možné rýchlejšie obnoviť pôvodnú teplotu, napríklad po otvorení dverí. Antibakteriálne tesnenie navyše zabraňuje prichytávaniu a šíreniu až 99,99 % baktérií a plesní, čím zaručuje zdravé prostredie na skladovanie potravín,“ vysvetľuje Vladimíra Nývltová.

Spotrebič poháňa tichý a účinný invertorový kompresor s predĺženou zárukou. Dokáže zmraziť až 9 kg potravín za 24 hodín bez toho, aby vás rušil, má hlučnosť len 39 dB. V prípade poruchy alebo výpadku prúdu dokáže spotrebič udržiavať konštantnú teplotu až 10 hodín.

Elegantný dizajn s obrazovkou na to, čo vás naozaj zaujíma

Novinka v luxusnom čiernom vyhotovení z brúsenej nehrdzavejúcej ocele má čistý dizajn Pure Flat bez viditeľných rukovätí alebo závesov dverí a možno ju zasunúť do kuchynskej zostavy tak, aby dokonale splynula s okolím, ale zároveň bola viditeľným skvostom.

Na vonkajšej strane dverí vľavo je integrovaný dávkovač studenej čerstvej vody, ľadu a ľadovej triešte s pripojením na vodovod. Za pol dňa dokáže vyrobiť až 2,2 kg kociek ľadu, takže vám zásoby nedôjdu, ani keď budete mať veľa hostí.

Inteligentná obrazovka pre všetky životné scenáre

Na dverách vpravo sa nachádza aj spomínaný veľký dotykový displej na ovládanie spotrebiča a zobrazovanie dôležitých technických údajov o jeho prevádzke.

Ale predovšetkým je to miesto, kde môžete sledovať alebo zobrazovať to, čo vás naozaj zaujíma a čo je pre vás v danej chvíli dôležité, a to prostredníctvom streamovania zo smartfónu cez Bluetooth. Či už je to inšpirácia z aplikácie ConnectLife, obsah od vášho obľúbeného influencera alebo dokonca živý prenos zápasu vášho obľúbeného tímu na nadchádzajúcich ME vo futbale. Aj keď práve varíte, nezmeškáte svoj obľúbený program ani dôležitý zápas.

Na obrazovke nájdete aj aktuálne informácie o počasí s predpoveďou pre vašu polohu na základe jedného zo 44 scenárov, aby ste si mohli dobre naplánovať deň.

Obrazovku môžete používať aj inými spôsobmi. Môžete na nej zanechať odkaz pre členov rodiny alebo ju použiť ako fotostenu s kolážou obľúbených momentov zo života, ktoré môžete nastaviť aj ako šetrič obrazovky.

Táto chladnička myslí na všetko. Ak sa dvere omylom nechajú otvorené, upozorní vás na to zvukový a vizuálny signál a aplikácia vám informáciu doručí aj do mobilného telefónu. Odporúčaná cena je 3 399 EUR.

 

 

Viac informácií: sk.hisense.com

Sense For Technology

 

 

You may also like