Najhoršie športové podvody posledných desaťročí!

by spravca
0 comment

Pre mnohých svetoznámych športovcov je šport ich životným štýlom, cestou, jednoducho celým ich svetom. Počas svojej kariéry dosiahli mnoho športových úspechov. Pre iných je zas šport len zdrojom zárobku. Nezáleží im na tom, ako dosiahnu svoj cieľ. A často ho dosahujú práve podvodom. Tak, ako títo športovci.

Lance Armstrong

Tento americký cyklista sa stal zrejme najväčším sklamaním v športovom svete. Ako víťaz siedmych Tour de France si užíval obdiv celého sveta. Jeho kariéra bola naozaj úchvatná. Potom, čo prekonal rakovinu semenníkov a získaval jeden titul za druhým, získal si milióny fanúšikov. Tých však razom stratil. Aj keď bol počas svojej kariéry neustále obviňovaný z dopingu, Lance tieto obvinenia popieral. Ukázalo sa však, že boli založené na pravde. V roku 2012 ho Americká antidopingová agentúra obvinila z užívania drog a obchodovania s nimi. Bol odsúdený na doživotný zákaz činnosti. Šok pre fanúšikov prišiel potom, čo sa samotný cyklista k dopingu priznal v rozhovore v roku 2013.

Marion Jones

Slávna bežkyňa bola jedinou ženou, ktorá na olympiáde v Sydney v roku 2000 získala 5 medailí, z toho 3 zlaté. Po vypuknutí dopingového škandálu zvaného BALCO, práve Marion bola jednou z protagonistiek tohto škandálu. Obvinili ju z použitia zakázaných steroidov. Ona však obvinenia odmietala. Nakoniec sa v roku 2007 k podvodom priznala. Musela odovzdať olympijské medaily a skončila s aktívnou kariérou.

Diego Maradona

Nie, slávny Maradona nebol obvinený z užívania dopingu. Avšak takisto sa podieľal na jednom z obrovských športových podvodov. A to na prípade zvanom „Božia ruka“. Išlo o majstrovstvá sveta v futbale v roku 1986, kedy v zápase medzi Argentínou a Anglickom Maradona strelil gól rukou. Celé roky tvrdil, že to tak nebolo a za gól môže tak trochu jeho hlava a tak trochu božia ruka. Rozhodca sporný gól uznal a tento zápas sa tak zapísal do histórie. Maradona sa k svojmu podvodu po rokoch priznal a oľutoval ho.

Samozrejme, toto je len zopár príkladov športových podvodov. No títo športovci svet šokovali a negatívne prekvapili asi najviac. A stratili tak milióny obdivovateľov.

Autorské právo: jekershner7 / 123RF Reklamní fotografie

You may also like

Leave a Comment