Autostan – stanovačka tak trochu inak

Autostan – stanovačka tak trochu inak

by spravca

Každá stanovačka je jedinečným zážitkom. Stanovačka v autostane bude nielen jedinečným, ale tiež veľmi pohodlným zážitkom. Kto nemá rád kempovanie len z dôvodu, že sa na zemi nedokáže vyspať, pre toho je autostan ako stvorený. Kempovanie so stanom na aute bude iným a veľmi príjemným zážitkom.

Voziť domček so sebou

Autostan je vlastne malým domčekom, ktorý môžete stále voziť so sebou. Keď sa vyberiete k moru, odporúčame mať stan na auto so sebou. Môžete sa po ceste zastaviť tam, kde sa vám zapáči prírodná scenéria alebo pláž a na danom mieste prenocovať. Autostan je vhodný na dlhšie kempovanie, takže v ňom dokážete prežiť celú dovolenku. Stan je upevnený na strechu, čo znamená, že vám zostane v zadnej časti auta miesto na nosiče bicyklov na ťažné. Spojte pobyt v prírode s cyklistikou a užite si aktívnu dovolenku naplno.

Ako to celé funguje

Ako to vlastne s autostanmi je? Ako funguje ich princíp a na aké vozidlá je možné stan na auto nainštalovať? Autostany je možné pripevniť na strešné nosiče. Základom je, aby vaše vozidlo disponovalo týmto príslušenstvom. Čo sa typu automobilu týka, stan sa dá pripevniť na akékoľvek vozidlo – na malé osobné, SUV alebo dodávku. Čím vyššie vozidlo, tým krajší výhľad. S automobilom si nájdite nádherné miesto alebo dobre vybavený kemp a za pár minút spíte ako v perinke.

Ktorý stan na auto vybrať

Autostany sa vyrábajú v dvoch prevedeniach. Prvý typ stanu na auto má pevnú konštrukciu tzv. škrupinu a je priestorovo určený pre jednu až dve osoby. Látkové stany na auto s mäkkou konštrukciou sa vyťahujú do strany, čím vznikne miesto na spanie pre dve až štyri osoby. Odlišné je i montovanie oboch typov stanu. Škrupinový sa roztiahne sám po odpojení západky. Látkový stan na auto je nutné vytiahnuť, ale ide o inštaláciu, ktorá trvá do 5 minút. Do oboch stanov sa stúpa po rebríku, čo je problém pre starších ľudí. Okrem tohto malého nedostatku má stan na auto len a len výhody.

Prečo stan na auto kúpiť

  • Pre pohodlné spanie na matraci, ktorá je súčasťou stanu
  • Pre ochranu pred vlhkosťou, hmyzom a hlodavcami
  • Pre bezpečnosť proti vniknutiu do stanu
  • Pre lepšie odvetrávanie a strešné okno, cez ktoré vidíte hviezdy
  • Pre krásne výhľady zo strechy auta

 

 

 

 

You may also like