Hisense predstavil prvý 8K laserový televízor na svete

Hisense predstavil prvý 8K laserový televízor na svete

by spravca

Hisense – popredná svetová technologická spoločnosť a štvrtý najväčší výrobca televízorov na svete – predstavil na prestížnom veľtrhu spotrebnej elektroniky CES v Las Vegas prevratné novinky. Spomedzi tých, ktoré sú určené pre koncových spotrebiteľov, dominoval prvý 8K laserový televízor na svete so zabudovanou umelou inteligenciou pre ešte realistickejšie vykresľovanie obrazu a detailov. Návštevníci si mohli pozrieť aj nový prémiový rad mini LED TV U9H. Model Hisense 85U9H s rozlíšením 8K dokonca získal ocenenie CES 2022 za inovácie. Spoločnosť na veľtrhu predstavila aj ďalšie inteligentné televízory, ako aj svoj vlastný 8K čip. Nechýbali ani novinky z oblasti riešení pre inteligentné domácnosti s platformou ConnectLife. V zóne pre firemných zákazníkov spoločnosť Hisense predstavila prelomové 8K displeje určené pre komerčný sektor, zdravotníctvo a inteligentné dopravné systémy.

Prvý 8K laserový televízor na svete

Spoločnosť Hisense predstavila nástupcu novej generácie laserových televízorov s inovatívnou obrazovou technológiou TriChroma. Tá využíva tri laserové lúče a nové najvyššie 8K rozlíšenie s viac ako 33 miliónmi pixelov (7680 x 4320 pixelov). Ponúka ešte realistickejšie vykreslenie obrazu a viac detailov spolu so živými a jasnými farbami.

„Hisense je priekopníkom v oblasti laserových televízorov, ktoré vyvíja už od roku 2014. Tieto projektory s ultrakrátkou projekciou sú skvelou voľbou v kategórii TV s obrazovkou nad 65 palcov. S rastúcou veľkosťou obrazovky sa totiž výrazne zvyšuje schopnosť oka zachytiť rozdiel medzi 4K a 8K rozlíšením. Rozdiel v zážitku zo sledovania je obrovský, najmä keď sedíte blízko – zvyčajne asi 3,5 m od obrazovky. Okrem toho je projekčná zobrazovacia technológia pre ľudské oko prirodzenejšia, a preto neunavuje. Ďalšou výhodou je energetická úspornosť: v porovnaní s podobne veľkými LCD televízormi spotrebuje laserový televízor približne polovicu elektrickej energie. Obrazovka je tiež oveľa ľahšia, a preto sa ľahšie inštaluje,“ hovorí Matej Hušták, produktový manažér pre TV Hisense v ČR a SR.

Základom laserových TV Hisense je televízna konzola, t. j. projekčná časť televízora s ultrakrátkou premietacou vzdialenosťou 19 cm a zobrazovací panel v pevnom ráme, ktorý môže byť upevnený fixne, alebo môže byť aj výsuvný – ako v prípade novinky predstavenej minulý rok. Na veľtrhu boli vystavené aj ďalšie laserové TV, ktoré už smerujú na svetové trhy, ako napríklad PX1-PRO TriChroma Laser Cinema s podporou Dolby Vision, HDR10+ a režimom Film Maker, ktorý umožňuje premietanie na zobrazovací panel s uhlopriečkou od 100 do 120 palcov alebo dokonca na stenu.

Vlajková loď: U9H Mini LED TV

Spoločnosť Hisense predstavila aj svoju vlajkovú loď v kategórii ULED TV pre ďalšiu skupinu tých najnáročnejších zákazníkov: rad U9H Mini LED. Najpokročilejšia verzia s 85“ obrazovkou a 8K rozlíšením  získala ocenenie za inovácie CES 2022 Innovation Award.

K dispozícii bola aj verzia so 75-palcovou obrazovkou s rozlíšením 4K, kvantovými bodmi, 1280 zónami lokálneho stmievania a jasom až 2000 nitov. Televízor má plnú HDR podporu vrátane Dolby Vision IQ. To všetko prináša nevídaný rozsah farebných detailov a celkovo živý obraz s krásnou hĺbkou, detailmi a realizmom.

Vylepšený procesor a obrazovka s natívnou obnovovacou frekvenciou 120 Hz sú základom rýchlejšieho a plynulejšieho výkonu a pohybu, čo ocenia milovníci akčných filmov a športových prenosov a hráči. Fanúšikovia hier ocenia aj herný režim Pro, variabilnú obnovovaciu frekvenciu a FreeSync pre plynulý pohyb bez trhania a výkon bez oneskorenia.

Okrem vizuálneho a herného výkonu ponúka rad U9H aj komplexný balík funkcií s vylepšeniami zvuku. Zaujímavý je aj dizajn so zabudovanými reproduktormi v spodnej a hornej časti televízora. Samozrejmosťou je podpora priestorového zvuku Dolby Atmos a DTS VIrtual: X. Spolu s podporou štandardu WiSA je k dispozícii možnosť bezdrôtového pripojenia audiosystému až ôsmimi kanálmi pre skutočne pohlcujúci priestorový zvukový zážitok.

TV Hisense radu U9H tak ponúkajú to najlepšie z najlepšieho v oblasti obrazu, zvuku a zábavy a ukazujú budúcnosť ULED TV. Novinka sa začne predávať na niektorých svetových trhoch v lete tohto roku.

Ďalšie predstavené TV

Hisense tiež predstavila nové modely 4K televízorov prémiového radu U8H s QLED obrazovkou s podsvietením mini LED a jasom až 1500 nitov. Ďalším zaujímavým radom pre náročnejších zákazníkov sú 4K TV radu U7H s QLED obrazovkou s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Podporujú štandardy FreeSync, Dolby Vision IQ a HDR10+.

 

sk.hisense.com

 

You may also like