Medzigeneračný upgrade pre Hisense: ULED X debutuje na CES 2023

Medzigeneračný upgrade pre Hisense: ULED X debutuje na CES 2023

by spravca

Spoločnosť Hisense predstavila na veľtrhu CES 2023 prelomovú novinku – rad televízorov ULED X, ktoré vďaka svojim špičkovým technológiám predstavujú nový míľnik vo vývoji LCD televízorov nielen v spoločnosti Hisense, ale aj v celom odvetví. Najväčšia 110-palcová verzia ULED X, ktorá získala prestížne ocenenie CES Innovation Award, je vybavená viac ako 20 000 mini-LED diódami s viac ako 5 000 lokálnymi zónami stmievania. Vďaka špičkovému jasu až 2 500 nitov a rozšírenému dynamickému rozsahu ponúka výnimočnú kvalitu obrazu a realistický zážitok zo sledovania.

Svetová dvojka v oblasti televízorov predstavila aj novinky medzi laserovými televízormi vrátane 8K laserovej TV pre úplne novú úroveň kinozážitku v prostredí domova.

V stánku Hisense bol vystavený aj laserový 4K projektor Leica Cine 1, ktorý je výsledkom nedávno nadviazanej strategickej spolupráce medzi týmito dvoma spoločnosťami. Jedinečným spôsobom spája optické technológie spoločnosti Leica s vlastnými pokročilými technológiami Hisense a priekopníckou úlohou spoločnosti Hisense v oblasti laserových televízorov.

Medzi predstavenými novinkami boli aj malé a veľké domáce spotrebiče s inteligentnými technológiami a 4K komerčné displeje.

ULED X posúva zážitok zo sledovania na novú úroveň

Od uvedenia prvého Ultra LED (ULED) televízora pred desiatimi rokmi spoločnosť Hisense neustále inovuje svoje technológie, aby bol zážitok zo sledovania LCD televízorov ešte dokonalejší. Úspešným vyvrcholením tohto úsilia je nový rad televízorov ULED X, ktorý bol práve oficiálne predstavený na prestížnom veľtrhu spotrebnej elektroniky v Las Vegas.

To, že ide o veľkolepú novinku, potvrdzuje aj prestížne ocenenie CES Innovation Award, ktoré získal najväčší a najvybavenejší televízor z nového radu ULED X – 110-palcový 8K televízor Hisense ULED X. Úspešne kombinuje celý rad televíznych technológií, výnimočný výpočtový výkon a presnejšiu kontrolu nad obrazom prostredníctvom inteligentného ovládania podsvietenia. Posúva tak možnosti LED TV na úplne novú úroveň.

Špičkový jas i kontrast

ULED X dosahuje špičkový jas až 2 500 nitov a kontrastný pomer až 150 000:1, čo podľa všetkého nanovo definuje vnímanie kontrastu u spotrebiteľov. Dokonca aj v porovnaní s bežnou OLED TV ponúka až trojnásobný kontrast prostredia a dvojnásobný dynamický rozsah. Zaručuje tak jasnejší obraz s realistickými farbami, hlbším kontrastom a precízne vykreslenými detailmi aj v presvetlenej miestnosti. Dvoma slovami: intenzívny kinozážitok.

Špičkový výkon, viac ako 20 000 mini-LED a 5 000 zón stmievania

Ďalším kľúčovým faktorom vynikajúceho výkonu radu ULED X je moderný chipset Hi-View Engine X, ktorý ovláda (v najväčšej 110-palcovej verzii) viac ako 20 000 miniatúrnych diód mini-LED X a viac ako 5 000 zón lokálneho stmievania. K vynikajúcemu zážitku prispieva aj o 30 % širší pozorovací uhol a mimoriadne nízky odraz obrazovky – každý v miestnosti si tak môže vychutnať rovnako ostrý obraz bez ohľadu na to, kde sedí.

ULED X príde ešte tento rok aj na náš trh – v 65-palcovej a luxusnej 85-palcovej verzii.

Laserová TV

Hisense predstavil aj novú 8K Laser TV. Táto limitovaná edícia ponúka najpokročilejšiu laserovú TV technológiu Hisense s tromi farebnými lúčmi, technológiou Dolby Atmos, DTS Virtual:X Audio a IMAX Enhanced pre skutočný kinozážitok, ktorý je ešte umocnený novým typom zobrazovacieho panelu a zabudovaným TV tunerom. Očakáva sa, že na náš trh príde začiatkom roka 2024.

Leica Cine 1

Na tohtoročnom veľtrhu CES bol v stánku Hisense vystavený aj 4K projektor Leica Cine 1  s laserovou projekčnou technológiou Hisense. Je výsledkom už skôr nadviazanej strategickej spolupráce medzi oboma spoločnosťami – výnimočná optická technológia spoločnosti Leica umožňuje laserovým televízorom Hisense dosiahnuť ešte ostrejší a detailnejší obraz; naopak, špičková projekčná technológia Hisense s 1 700 súvisiacimi patentmi, priekopnícka úloha spoločnosti Hisense na trhu laserových televízorov a globálny vplyv Hisense otvárajú nové možnosti, ako priniesť ešte dokonalejší filmový zážitok ešte väčšiemu počtu divákov na celej planéte.

Malé a veľké domáce spotrebiče

Medzi novinkami Hisense nechýbali ani nové inteligentné spotrebiče, ktoré úspešne využívajú silné stránky Hisense v oblasti zobrazovacích technológií, výroby domácich spotrebičov a operačných systémov. Prostredníctvom platformy ConnectLife možno jednotlivé domáce spotrebiče značiek skupiny prepojiť do jedného inteligentného celku, aby bol každodenný život jednoduchší, udržateľnejší a zábavnejší.

Do domácej predajnej siete budú v priebehu roka postupne vstupovať malé aj veľké domáce spotrebiče, ktoré rozšíria existujúcu ponuku napríklad v kategórii viacdverových (tzv. multidoor) chladničiek, v ktorej Hisense dominuje a stále si drží prvenstvo na českom a slovenskom trhu, ako aj práčok, sušičiek, klimatizácií a vysávačov.

4K displeje

Okrem toho boli na veľtrhu CES 2023 predstavené aj komerčné 4K displeje Hisense s najnovšou verziou operačného systému Android, ktoré poskytujú interaktívny, živý zážitok s vynikajúcou spoľahlivosťou a jednoduchou správou obsahu. Sú určené napríklad na použitie v priemysle, školstve a zdravotníctve.

sk.hisense.com

 

 

You may also like