5 dôvodov, prečo som založil s.r.o. cez firmu

5 dôvodov, prečo som založil s.r.o. cez firmu

by spravca

Môj biznis sa nečakane rozrástol, čo znamenalo, že som svoju živnosť zavesil na klinec a nastal čas na založenie eseročky. Po presurfovaní internetu som mal pocit, že založenie s.r.o. nezvládnem. Postup založenie bol pre mňa španielska dedina. Našťastie existuje možnosť založiť spoločnosť cez firmu. Neváhal som a jednu oslovil. Dnes už podnikám ako s.r.o. a vám môžem založenie cez firmu len a len odporučiť.

1. Všetko som vybavil z obývačky

Aj vy tak nenávidíte behanie po úradoch a vybavovanie dokumentov? Vďaka firme, ktorá sa venuje zakladaniu spoločností, som celú eseročku založil z obývačky. Oslovte firmu cez kontaktný formulár a jej pracovníci sa vám ozvú. Založenie s.r.o. sa rýchlo stane realitou.

2. Vyklikanie údajov a je hotovo

Firma mi poslala formulár, ktorý som cez počítač vyklikal a vyplnil údaje o zakladanej spoločnosti. Ďalším krokom bola úhrada poplatku za založenie s.r.o.. Firma sa pustila do celého procesu zakladania od získania živnosti až po žiadosť o zápis do Obchodného registra.

3. Ušetrené peniaze

Keďže nevlastním zaručený elektronický podpis, firma mi ušetrila peniaze. Do predmetov podnikania som potreboval zapísať voľné aj viazané živnosti. Zrátal som, že ak by bolo založenie živnosti v mojich rukách, zaplatil by som približne o 120 € viac. Poplatky za založenie živnosti sú 5 € za voľnú živnosť a 15 € za viazanú. Vďaka elektronickému podaniu je voľná živnosť zadarmo a viazaná za polovičnú cenu.

4. Vysvetlené polopatisticky

Nepatrím medzi géniov v oblasti finančných a právnych termínov. Firma, ktorá mi so založením s.r.o. pomohla, dokáže všetky formality a postup vysvetliť polopatisticky. Keď mi niečo nebolo jasné, mohol som sa kedykoľvek obrátiť na ich odborníkov. Je to vskutku super pocit, keď viete, že vašu spoločnosť založili ľudia, ktorí vedia, čo robia.

5. Viac možností založenia

V mojom prípade som sa rozhodol pre klasické založenie s.r.o. ktoré trvalo 18 dní. So založením som neponáhľal a dva týždne čakania ubehli ako voda. Firma ma po prvom kontakte upovedomila, že eseročku je možné získať aj bez zakladania. Ponúkli mi kúpu ready made s.r.o.. Kto potrebuje podnikať rýchlo, pre toho je ready made s.r.o. skvelým riešením.

 

 

You may also like