Vaše špičkové multimediálne centrum: Nová mini-LED TV Hisense U8HQ

Vaše špičkové multimediálne centrum: Nová mini-LED TV Hisense U8HQ

by spravca

Hisense uvádza na trh ďalšiu vlajkovú loď tohto roka v kategórii inteligentných televízorov s certifikáciou UHD Premium. Tentoraz je to rad mini-LED televízorov Hisense U8HQ, ktorý si za svoju 65-palcovú verziu vyslúžil od nezávislej Európskej asociácie pre obraz a zvuk (EISA) ocenenie „Najlepší výrobok roka 2022 – 2023 v kategórii prémiových LCD televízorov“.  Hisense U8HQ ponúka presný a čistý obraz s viac ako miliardou verne vykreslených farieb, dokonalým kontrastom, hrou svetiel a tieňov a precízne vykreslenými detailmi aj v dynamických scénach. Všetko so širokým pozorovacím uhlom. Využíva inovatívnu ULED obrazovku s miniatúrnymi LED diódami, vrstvou kvantových bodov, priamym podsvietením FALD Pro s nezávisle riadenými zónami stmievania po celej ploche obrazovky a jasom viac ako 1000 nitov. Zážitok ako v kine zaručuje podpora patentovanej certifikácie Dolby Vision IQ a certifikácie IMAX Enhanced, novinka je vybavená aj výkonným audiosystémom 2.1.2 s prednými reproduktormi, ktorý podporuje technológiu priestorového zvuku Dolby Atmos. K dispozícii sú aj inteligentné funkcie a športový, filmový alebo profesionálny herný režim so špičkovými funkciami pre skutočne intenzívne zážitky. Inteligentné multimediálne centrum Hisense 65U8HQ sa predáva za 1 599 EUR, menšia 55-palcová verzia Hisense 55U8HQ za 1 219 EUR.

Čistý obraz s realistickými farbami, detailmi, hĺbkou a kontrastom aj cez deň

Buďte sami súčasťou diania bez ohľadu na to, čo sa odohráva na veľkej 65-palcovej obrazovke s uhlopriečkou viac ako 160 cm. Uchváti vás ultra presný, čistý obraz s úchvatnými detailmi, hĺbkou a úžasnými úrovňami kontrastu s dokonalým jasom a bez presvietenia farieb.

Mini-LED obrazovka totiž využíva tisíce miniatúrnych LED diód a technológiu Full Array Local Dimming Pro so 160 nezávisle ovládanými zónami stmievania pri maximálnom jase viac ako 1000 nitov. To zaručuje skutočne ostrý, pohlcujúci obraz s dokonalou hrou svetiel a tieňov, hlbokou čiernou a presne vykreslenými detailmi aj v dynamických scénach.

Vrstva kvantových bodov (Quantum Dot) zaisťuje vernú reprodukciu ultra širokej palety farieb s viac ako miliardou odtieňov živých, realistických farieb vrátane vysoko čistej bielej pre skutočný zážitok zo sledovania.

Hisense U8HQ využíva aj patentovanú technológiu Dolby Vision IQ so senzorom okolitého svetla. „Posúva zážitok zo sledovania nad rámec štandardného HDR obsahu. Výsledkom je dokonale prirodzený obraz prispôsobený aktuálnym svetelným podmienkam, navyše s rozšírenou reprodukciou detailov v tmavých aj svetlých častiach obrazu súčasne, ako aj s väčšou dynamikou. Okrem toho nová Hisense U8HQ s jasom viac ako 1000 nitov ponúka brilantný obraz nielen večer alebo so zatiahnutými závesmi, ale aj za denného svetla. Navyše so širokým pozorovacím uhlom a bez odleskov,“ hovorí Matej Hušták, produktový školiteľ Hisense. V porovnaní s tradičnými LED TV ponúka táto novinka hlbšiu čiernu, dokonalejší kontrast a veľmi jemne vykreslené detaily.

Nová technológia Hisense AI Picture Optimization tiež prispieva k pohlcujúcejšiemu zážitku zo sledovania. Vďaka výkonnému výpočtovému akcelerátoru dokáže vyhodnotiť snímku, priradiť ju k niektorému z mnohých známych scenárov a optimalizovať nastavenia obrazu a vykresľovanie detailov v tmavých častiach obrazu v reálnom čase. Akcelerátor pritom nezaberá miesto v centrálnej riadiacej jednotke a nespomaľuje ju ani pri hraní akčných hier.

Okrem toho Hisense U68HQ používa vyššiu internú rýchlosť zobrazenia snímok 120 Hz s vkladaním ďalšej medzisnímky (MEMC), takže aj veľmi rýchly pohyb je plynulý a ostrejšie ohraničený bez rozmazania alebo blikania. Oceníte to pri športových prenosoch a pretekoch, hraní dynamických hier alebo v akčných filmových scénach.

Priestorový zvuk

Ozvučenie nového radu mini-LED TV Hisense U8HQ zabezpečuje viackanálový priestorový zvukový systém 2.1.2 s prednými reproduktormi. Podporuje priestorovú zvukovú kinotechnológiu Dolby Atmos®, takže sa pri sledovaní akéhokoľvek obsahu stanete súčasťou deja. Certifikát IMAX Enhanced potvrdzuje, že tieto nové televízory poskytujú vizuálny a zvukový zážitok ako v kine.

Pripravené pre multimediálnu zábavu 21. storočia

Nová Hisense U8HQ využíva vlastnú inteligentnú platformu VIDAA U 6.0 SMART OS, ktorá je jednoduchá, intuitívna a pohotová a ponúka podporu celého radu streamovacích služieb, napríklad YouTube, Spotify, Netflix, Amazon Prime, Disney+ alebo Apple TV; na ovládači nájdete aj tlačidlo na rýchly prístup k Facebook Watch. Umožňuje tiež používať veľké množstvo predinštalovaných aplikácií vrátane českých (VOYO, Lepší.TV, SLEDOVÁNÍ TV, TV Seznam atď.) alebo aplikáciu UEFA.TV pre futbalových nadšencov. Okrem toho pri kúpe do konca roka získate aj ročné predplatné Antik TV zdarma. Filmových fanúšikov poteší FilmMaker Mode, ktorý umožňuje puristické prehrávanie filmov tak, ako ich zamýšľal režisér.

 

Game Mode Pro

Ideálny televízor na sledovanie MS vo futbale

Elegantná, tenká TV s kovovým rámčekom má tiež zabudované rozhranie Bluetooth a najrýchlejší štandard Wi-Fi 6 na bezdrôtové pripojenie. Možno na nej už budete sledovať aj nadchádzajúce Majstrovstvá sveta vo futbale v Katare koncom tohto roka! Hisense 65U8HQ stojí 1 599 EUR, zatiaľ čo menší Hisense 55U8HQ stojí 1 219 EUR.

 

sk.hisense.com

 

 

 

 

 

You may also like