Fakty, ktoré vás presvedčia o potrebe profesionálneho upratovania kancelárie

by spravca

Mnoho majiteľov firiem alebo správcov kancelárskych priestorov vníma upratovanie ako niečo automatické a samozrejmé. Kvalitné upratovanie v sebe nesie množstvo výhod pre firmu, predovšetkým v ekonomickej ale aj zdravotnej oblasti.

Každý deň, kedy je zamestnanec na PN-ke spôsobuje firme finančnú stratu a pracovné komplikácie. Až 98% ľudí sa v kancelárii nakazí aspoň raz za svoj pracovný život. Počet PN-kových dní by ale mohol byť nižší až o tretinu, ak by sa pracovné stoly, kľučky, či vodovodné batérie pravidelne a najmä účinne dezinfikovali.

V USA sa každý rok „premrhá“ na PN-kách až 50 miliónov dní a to len vďaka obyčajnému nachladnutiu, ktoré sa šíri v kanceláriách.

Práve účinná dezinfekcia je kľúčom v boji s nežiaducimi baktériami a vírusmi. Aby boli prostriedky efektívne, musia pôsobiť na ploche aspoň 30, ideálne ale 60 sekúnd. Až potom je dobré ich stiahnuť mopom, handričkou alebo utierkou.

Najlepšie sa im darí tam, kde ich nehľadáte

Vírusy, či baktérie majú domov všade tam, kde majú dobré podmienky. A tiež na miestach, kde si ich nikto nevšíma. Na vodovodných kohútikoch, chladničkových držadlách, mikrovlnkách, či kanviciach na kávu sa zdržuje viac baktérií ako na toaletnej doske.

Prvé miesto, čo do počtu baktérií, drží bezkonkurenčne kancelársky stôl. 27% zamestnancov pri svojom stole raňajkuje a až 62% obeduje. Zvyšky potravy sú vítaným príkrmom pre baktérie na stole, ktoré sa tak môžu ďalej množiť. Ak sa podcení pravidelná dezinfekcia, tak kolónia baktérií sa môže denne rozrásť až o 30%.

Umývanie podlahy je nemenej dôležité. Vstup do kancelárie je miestom, kde sa nečistota najviac ukladá. Na prvých 7 metroch sa zachytí až 90% všetkých nečistôt. Na prvom metri je to hneď 30%. Čo to pre vás znamená? Je potrebné zvýšiť starostlivosť práve o tieto kritické miesta, aby sme si špinu nerozniesli po kanceláriách.

Tieto zaujímavé fakty a predovšetkým čisté kancelárie vám priniesli profesionáli z firmy Bemalux Cleaning Corp. s.r.o., ktorá sa špecializuje na upratovaniu kancelárskych priestorov v Bratislave ale ich klientov by ste našli aj v Žiline, Banskej Bystrici, Nitre, Trnave, či Košiciach.

Vďaka pravidelnému preškoľovaniu na najnovšie postupy sú zamestnanci tejto firmy pripravení spraviť vašu kanceláriu dokonale čistou. Nechajte si vypracovať nezáväznú cenovú ponuku na upratanie kancelárie. Presvedčte sa, že skutočná čistota sa dosiahne vtedy, keď sú čisté aj všetky skryté miesta.

You may also like