Snehové reťaze – kedy je vhodné ich použiť?

Snehové reťaze – kedy je vhodné ich použiť?

by spravca

Chladné zimné počasie je v plnom prúde, a práve preto je dôležité, aby vodiči prispôsobili svoju jazdu vzhľadom na aktuálny stav na cestách. Obzvlášť ak je vozovka primrznutá, je nutné spomaliť a brať ohľad aj na ostatných vodičov. Ak sa chystáte do hôr, kde môže byť situácia omnoho náročnejšia a komplikovanejšia ako trebárs v meste, nezabudnite si pribaliť snehové reťaze, ktoré zabezpečujú vynikajúcu trakciu. Pýtate sa, aké sú ďalšie prednosti snehových reťazí?

Akými vlastnosťami disponujú snehové reťaze?

Snehové reťaze, ako je zrejmé už podľa samotného názvu, sa používajú na zasneženej vozovke. Výhodou je, že poskytujú maximálnu stabilitu, a to aj na hlbokom snehu i ľade. Ich kvalitu môžete oceniť najmä v prudkom a zamrznutom kopci, kedy je manévrovanie vozidla omnoho náročnejšie ako za bežných podmienok. Na trhu nájdeme oceľové aj textilné reťaze, pričom tie oceľové poskytujú prvotriednu spoľahlivosť a účinnosť, avšak textilné reťaze nepoškodzujú kolesá a sú dokonca aj prateľné. Nasádzanie snehových reťazí je vo všeobecnosti nenáročné, avšak ak s tým ešte nemáte skúsenosť, neváhajte a poraďte sa s odborníkom, ktorý vám dá v tejto oblasti niekoľko užitočných rád. Na trhu dnes nájdeme aj špeciálne reťaze na dodávky, ktoré sa vyznačujú výbornou priľnavosťou, pričom sa môžu pochváliť vysokou odolnosťou voči korózii.

Snehové reťaze používajte len v nevyhnutných prípadoch

Majte však na pamäti, že použitie snehových reťazí na suchej vozovke môže výraze poškodiť vnútorné vybavenie vášho vozidla, a teda aj samotné kolesá, čo samozrejme nechce nikto z nás. Preto je vhodné pripomenúť, že snehové reťaze na suv 4×4 sa používajú len v nevyhnutných prípadoch, a to najmä vo vysokohorskom prostredí. Tak čo poviete, aj vy najbližšie využijete snehové reťaze pri ceste na vytúženú lyžovačku či zimnú dovolenku?

 

 

 

You may also like